דבר המנהלת

2.9.18

"אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את כל התמונה"

(מרטין לותר קינג)

 

תלמידים, הורים ומורים יקרים,
בימים אלה עושה קריית החינוך ע"ש גינסבורג את צעדיה הראשונים. במהלך החצי שנה האחרונה עמלו כל באי בית הספר כדי לבנות תשתית חזקה וטובה לבניית בית ספר מצוין אשר מאפשר מענה לכל תלמיד בהתאם לחזקותיו.
אנו עומדים בפני שנה מורכבת שבה כולנו יחד לומדים מהם האיזונים הנכונים, בונים את התרבות הארגונית ובעיקר יוצרים אחדות תוך שמירה על ייחודיות.
בשיח על אחדות אין בכוונתי כמובן ליצירת אחידות אלא להתחברות יחד , לשיתופי פעולה, ליצירת הסכמות ביחס למטרות משותפות וכד'.
אין ספק שהיעד הוא הובלת בית הספר למצוינות. מקור גאווה לכם ולעיר. מקום שיאפשר לכל תלמיד/ה להגיע להישגים הטובים ביותר שלו/שלה בתחום הלימודי, הרגשי והחברתי.
הצלחה תתאפשר רק אם יהיה שיתוף פעולה אמיתי בין כל הגורמים תוך קוהרנטיות בתהליכי הפעולה וקשר מובנה בין ערכים, נורמות, נהלים וכללים שיגזרו מהחזון החינוכי אותו נבנה יחדיו.
השנה החליט משרד החינוך כי הנושא השנתי יהיה אחדות , כאילו התאים את עצמו לשינויים בבית הספר. כמו כל הארץ גם אנחנו נקדיש את השנה לאחדות אך בפנינו משימת אחדות לא רק עם האחר כי אם אחד עם השני: צוותי מורים, תלמידים בשכבות השונות והורים.
הנטייה הטבעית של כולנו היא לראות את הקושי בשינוי והוא אכן קיים אך אני בוחרת לראות את ההזדמנות בשינוי. הזדמנות לבנות משהו חדש ואחר, משהו משותף ומיוחד לעיר יבנה ותושביה.
בכל שנה מברכים את תלמידי שכבה ז והתלמידים החדשים שהצטרפו לבית הספר. השנה כולם חדשים במובן כזה או אחר. לכן נברך את כולם בברכת שנה נפלאה והצטרפות לבית החדש שנקרא קריית החינוך ע"ש גינסבורג.
תודה לכל העושים במלאכה ואשר בלעדיהם לא ניתן היה לפתוח את שנת הלימודים. תודה לאריאלה כהן מנהלת חטיבת הביניים, תודה לרינת אלמוג, תמי לסרי ואתי עבודי הצוות הניהולי של חטיבה עליונה.
תודה לצוות ההנהלה המצומצם והמורחב של בית הספר על עבודה ללא הפסקה מתוך מקצועיות רבה.
תודה לצוות המנהלה שעשה ימים כלילות כדי לאפשר פתיחת שנה תקינה.
תודה ליו"רים של הנהגות ההורים ליובל אברג'יל ולאפי לובטון ולגזבריות רויטל בוחניק וטלי קינן על התמיכה לאורך כל הקיץ. מאחלת לכולנו שנה טובה, שנה של התחלות חדשות, של התרגשות ואחדות.

אורית גור כהן
מנהלת קריית החינוך